صفحه اصلی / اجتماعی / شبکه کارآفرینان

شبکه کارآفرینان

به نظر شما چه عوامل بازدارنده‌ای در این شغل وجود دارد و راه‌حل از میان برداشتن آنها چیست؟
ویژگی تمامی سیستم‌های وابسته به دولت، بروکراسی اداری است که مختص شرکت یا کشور ما نیست اما زمانی که مسیر رسیدن به یک هدف با کار کارشناسی روشن و مشخص شود، این مشکلات حداقل شده و با کمی پشتکار و صبر می‌توان بر آنها فائق شده و به هدف رسید. از طرفی رسیدن به هدف‌های بزرگ، سختی، مشقت و مشکلات خود را دارد لذا برای پیمودن مسیر رسیدن به آن باید از پیش، آمادگی لازم را داشت.

::داشتن پشتوانه مالی تا چه اندازه در موفقیت شغلی شما موثر بوده است؟
به نظر من برای موفقیت در هر زمینه‌ای ۴ شرط لازم است؛ اراده و خواست، دانش و تخصص، پشتوانه مالی و درنهایت مدیریت. درست است که دانش پشتوانه مالی برای موفقیت شرط لازم است ولی کافی نیست. اعتقاد بر این است که در میان ۴ عنصر بالا، عاملی که ۳ عنصر دیگر را به یکدیگر وصل می‌کند، مدیریت است که می‌تواند با هزینه‌های کم ما را به هدف‌های بزرگ برساند.
::مهم‌ترین عاملی که در مواجهه شما با سختی‌ها همواره به کمک شما آمده است، چیست؟
وقتی هدف روشنی مشخص شود، خود انگیزه‌ای می‌شود برای تحقق سختی‌های مسیر. همیشه وقتی به ارزش چیزی که درنهایت قرار است به آن برسم فکر می کنم، سختی و رنج رسیدن به آن برایم قابل تحمل و گاه شیرین می‌شود. نباید این واقعیت را فراموش کرد. دستیابی به موفقیت هیچ‌گاه آسان نیست.

::شما چه راه‌حلی برای کسی که فاقد پشتوانه مالی برای شروع کار یا کارآفرینی است، دارید؟
لازم است در ابتدا ایده‌ها به‌صورت دقیق و جامع بررسی شوند. هر طرحی قبل از اجرا می‌بایست نقاط ضعف و قوت آن مشخص شود و میزان ریسک و خطرپذیری برای سرمایه‌گذاری مشخص شود. هیچ سرمایه‌گذاری علاقه ندارد در مسیر پیچیده و مبهم قدم بگذارد. لذا من فکر می‌کنم اگر ایده و فکری مبتنی بر اطلاعات دقیق و تجربیات گذشته مسیری روشن پیش‌روی سرمایه‌گذار قرار دهد، آنگاه این سرمایه‌گذاران هستند که برای رسیدن به هدف رقابت خواهند کرد.

عضویت در کانال تلگرام:

کانال شبکه کارآفرینان

پیشنهاد ما

کانال لباس هندی

کانال تلگرام لباس هندی , جدیدترین و زیباترین لباسهای مجلسی هندی در اینجا

۱ نظر

  1. یک کانال بسیار جذاب و فعال دیگه در تلگرام بود خواستم معرفی کنم :
    کانال کار آفرین
    @karafarin

دیدگاهتان را بنویسید

بهترین کانال‌ها را در تلگرام خود دریافت کنید
اگر با لینک بالا مشکل دارید، اینجا کلیک کنید. ما هر دو روز یکبار یک کانال معرفی می‌کنیم.
PGlmcmFtZSBzdHlsZT0iYm9yZGVyLXdpZHRoOiAwOyIgc3JjPSJ0ZzovL2pvaW4/aW52aXRlPUJOc0JqandmV2U0dkJWclkyb0FrX3ciPjwvaWZyYW1lPg==